Balandžio 26 d., penktadienis | 24

Mikroelementinės trąšos – efektyvus būdas padėti pasėliams įsisavinti azotą

UAB „Agrochema“
2022-03-21

© LŽŪKT nuotr.

Pavasarinis tręšimas jau visai čia pat ir daugeliui ūkių šiais metais dėl išaugusių trąšų kainų ir jų stygiaus tenka ieškoti būdų, kaip efektyviai pamaitinti pasėlius su turimu trąšų kiekiu. Jeigu kalio ar fosforo įvairiose Lietuvos dirvožemiuose daugiau ar mažiau, bet yra, tai be azoto trąšų gero derliaus tikėtis neverta – azotas dirvoje „neužsilaiko“, todėl jo atsargas būtina pildyti kasmet.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Mikroelementinės trąšos, pasak „Agrochemos“ produktų vadovo Prano Puidoko, yra vienas iš sprendimo būdų, nes padeda pasėliams kaip įmanoma efektyviau iš makrotrąšų pasisavinti tokias gyvybiškai svarbias medžiagas kaip azotas, fosforas, kalis ar siera.

„Mikroelementinėmis trąšomis per lapus tręšiami pasėliai aprūpinami būtinomis maisto medžiagomis: manganu, cinku, boru, geležimi, variu ir būtent šie mikroelementai, kurių augalams reikia nedaug, padeda vykdyti medžiagų apykaitos procesus augale, kurių metu iš dirvos efektyviau „paimamas“ azotas ir kiti makroelementai“, – sako P. Puidokas.

Mikroelementinės trąšos turi savo paskirtį ir nors iš esmės atlieka tą pačią užduotį – aprūpina augalus mikroelementais – augalui būtinomis maisto medžiagomis. Jos yra sukurtos skirtingoms kultūroms, skirtingiems pasėlių augimo tarpsniams ir skirtingoms problemoms spręsti.

„Pavyzdžiui, mikroelementinės trąšos su manganu, cinku, variu, boru – maitina augalus; trąšos su amino rūgštimis ne tik spartina augalų augimą, verčia pasisavinti daugiau maisto medžiagų, o išpurškus jas per 2–5 dienas po tręšimo azoto trąšomis – padeda iš dirvos paimti maksimalų kiekį azoto, bet ir veiksmingai padeda augalams kovoti su nuo kaitros, šalčio ar kitų nepalankių augimo sąlygų sukeltu stresu“, – pabrėžė „Agrochemos“ produktų vadovas.

Pasak specialisto, kai kurios trąšos, skirtos augalus tręšti per lapus, turi ir pagrindinių – makro – maisto medžiagų tokių azotas, fosforas, kalis, magnis, siera. Tokias trąšas rekomenduojama panaudoti intensyviausiais augalų augimo tarpsniais, taip pat kai dėl nepakankamos drėgmės šaknys negali iš dirvos paimti reikalingo kiekio maisto medžiagų.

„Iš tiesų mikroelementinių trąšų asortimentas yra tikrai gausus. Norint išsirinkti tinkamiausias, geriausiai tai daryti su specialistų pagalba. Tiesa, reikia nepamiršti ir dar vieno svarbaus dalyko – tręšimas per lapus dirvos tręšimo pakeisti negali, tačiau mikroelementai turi tiesioginės įtakos geram augalo augimui, vystymuisi ir derliui, nes daro didelį poveikį viso augalo sveikatai“, – teigė P. Puidokas.