Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Patvirtinta nauja tręšimo mėšlu ir srutomis tvarka

2024-03-13

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt

Žemės ūkio ir aplinkos ministrai pasirašė bendrą įsakymą, kuriuo pakeistas Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašas. Jame nustatytas papildomas draudimo tręšti laukus terminas su tam tikrais apribojimais. Įsakymo pakeitimas įsigalios kovo 14 d.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Tręšti ir (ar) skleisti mėšlą ir (ar) srutas laukuose draudžiama nuo lapkričio 15 d. iki kovo 20 d.

Numatyta papildoma galimybė tręšti arba skleisti mėšlą ar srutas nuo lapkričio 15 d. iki lapkričio 30 d. daugiametėse pievose, ganyklose, ariamoje žemėje su augaline danga (apsėtoje, apsodintoje augalais), kurių nuolydis ne didesnis kaip 5 proc. Į dirvą patenkančio azoto kiekis negali viršyti 40 kg hektarui. Skystąjį mėšlą ir (ar) srutas draudžiama skleisti arčiau kaip 5 m iki vandens telkinio kranto linijos.

Nuo kovo 1 d. iki kovo 20 d. galima tręšti tik daugiametes pievas, ganyklas, ariamąją žemę su augaline danga (apsėtą, apsodintą augalais), kurių nuolydis ne didesnis kaip 5 proc. Skystąjį mėšlą ir (ar) srutas draudžiama skleisti arčiau kaip 5 m iki vandens telkinio kranto linijos.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad visais atvejais draudžiama mėšlą ir (ar) srutas įterpti į įšalusią, įmirkusią, užtvindytą, apsnigtą žemę arba mėšlą ir srutas ant tokios žemės skleisti.

Su įsakymu „Dėl mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo patvirtinimo“ galima susipažinti čia.

ŽŪM informacija