Birželio 16 d., sekmadienis | 24

Organika – raktas į dirvožemio sveikatingumą, ūkio pelningumą ir stabilumą

Dirvožemis be organikos, ūkis – be ateities. Kartu su UAB „Baltic Agro“ produktų grupės vadove dr. Renata Laure ir agronome dr. Marija Čižauskiene kalbėjomės apie dirvožemio sveikatingumo svarbą, dirvožemio tyrimus, apie ekonominę naudą tręšiant granuliuotu vištų mėšlu. Apžvelgėme jau antrus metus Vidmanto Kvedaro ūkyje atliekamą bandymą ištirtas 30 ha dirvožemis, o kopūstai tręšti skirtingomis organinių trąšų normomis. Įdomu, kokie rezultatai? Kviečiame žiūrėti!

Kas yra organinės trąšos „Fertiplus-Orgevit-Organiq-Fertikal“?

Organinės NPK trąšos pagamintos iš perdirbto gryno ir jau išdžiovinto mėšlo. Jame yra daug organinių medžiagų, kurios yra maistas natūraliai gyvenantiems dirvožemio mikroorganizmams.

Tręšiant organinėmis trąšomis, dirvožemio kokybė yra nuolat gerinama, skatinamas humuso susidarymas. Tai pagerina dirbamos žemės mikrobiologinį aktyvumą, struktūrą, vėdinimą ir vandens balansą. Tai taip pat skatinamas augalų šaknų vystymasis, gerinamas augalo gebėjimas geriau įsisavinti maistines medžiagas. Augdami sveikesniame ir gyvybingesniame dirvožemyje, augalai mažiau serga ir užaugina gausesnį ir sveikesnį derlių.

Be mineralų ir organinių medžiagų sudėtyje yra daug mikroelementų (Fe, Mn, B, Mo, Zn ir Cu), kad būtų išlaikytas ilgalaikis dirvožemio derlingumas. Mikroelementai yra reikalingi augalų gyvybinėms funkcijoms ir mitybai, vandens balansui, fotosintezei, ląstelių dalijimuisi, vaisingumui ir baltymų apykaitai. Dėl didelio organinių medžiagų kiekio maistinės medžiagos patenka iš lėto, todėl augalai niekada nebadauja, o maitinasi palaipsniui. Tai reiškia, kad mineralai nėra nuplaunami ir nėra pavojaus nudegti lapams ar šaknims dėl žemo EC.

Naudojant modernų kompostavimo, džiovinimo ir presavimo įrenginį, gaunama labai
aukštos kokybės trąšų granulė, kuri turi mažiau juntamą specifinį kvapą. Dėl daugiau informacijos -
https://balticagro.lt/produktai-ir-paslaugos/trasos/specialiosios-trasos-ir-dirvos-gerinimo-priemones/organines-granuliuotos-trasos

UAB „Baltic Agro“ produktų grupės vadovė dr. Renata Laurė, LŽŪKT Rinkodaros sk. vadovė Erika Mankutė, vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius.

© www.lzukt.lt; www.agrokademija.lt, 2024 m. birželis