Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Patirties paieškos: iš Kupiškio – į sėklininkystės ūkį Biržuose

Kad darbai pavasarį eitų kaip iš rašto, Kupiškio rajono ūkininkai drauge su Konsultavimo tarnybos konsultantais ne kartą susitiko aptarti būsimus darbus, įvertinti pasėlius ar tiesiog pasidalinti patirtimi. Iniciatyvūs kupiškėnai aktualių ir naujų patirčių ieško ir gretimuose rajonuose atvyko į biržiečio Kęstučio Armono ūkį.

Pagavėnių kaime tris dešimtmečius ūkininkaujantis Kęstutis Armonas nuo pat ūkininkavimo pradžios dirba kryptingai, jo ūkio specializacija – sėklininkystė. „Nors sėklininkystės ūkyje daugiau darbo, nes svarbu nesumaišyti veislių ir rūšių, dažnai reikia valyti kombainą, džiovyklą ir sandėlius, tačiau tai įdomi ir pelninga veikla. Už paruoštas sėklas gaunama maždaug trečdaliu daugiau pajamų nei parduodant grūdus“, – sako beveik 300 ha, iš kurių 130 ha sudaro nuosava žemė, sėklininkystės ūkio savininkas.

Beje, ūkyje gaminama ir naudojama žalioji energija. Videoreportaže išgirsite daugiau Kęstučio įžvalgų, o kaip peržiemojo jo žiemkenčiai, apžvelgs dr. Robertas Montvilas, LŽŪKT Kupiškio r. biuro augalininkystės konsultantas.

Vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2024 m. kovas