Balandžio 20 d., šeštadienis | 24

Sirpsta įspūdingos desertinės vynuogės

Tradiciškai Lietuva nėra vynuogių augintojų kraštas. Daugiausia esame įpratę valgyti pietų kraštuose užaugintas vynuoges. Tačiau Aido Streižio ūkyje sirpsta įspūdingos desertinės vynuogės, nė kuo nenusileidžiančios užaugintoms svetur. Senelių žemėje beveik 20 metų ūkininkaujantis Aidas uteniškiams daugiau pažįstamas kaip braškių ir aviečių augintojas. Vis tik prieš 8 metus jis ryžosi imtis gana rizikingos veiklos – pradėjo auginti desertines vynuoges.

Kaip žinia, vynmedžiai turi gerai išvystytą šaknų sistemą ir yra gana nereiklūs dirvai, svarbu tik žiūrėti, kad dirvožemis nebūtų per rūgštus. Kad pasižiūrėtume, koks jis, iš 5 vietų Aidas pats paėmė šiltnamio grunto ėminius, kuriuos atvežėme į modernią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) laboratoriją ištirti. Tyrimai parodė, kad Aido šiltnamio grunto pH yra 7,74. Visi kiti tyrimo rezultatai perduoti ūkininkui.

LŽŪKT laboratorija turi Aplinkos apsaugos agentūros patvirtintą leidimą atlikti taršos šaltinių, išmetamų į aplinką teršalų ir teršalų aplinkos elementuose matavimus ir tyrimus. LŽŪKT laboratorijoje atliekamos: gamtinių (paviršinių ir požeminių) vandenų, nuotekų analizės, dirvožemio tyrimai, smėlio, srutų, dumblo, šiltnamių grunto ir augalų analizės. Susisiekite: LŽŪKT, Stoties g. 7, Akademija, Kėdainių r., tel.: (8 347) 65 044, 8 682 38 503, laboratorija@lzukt.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus vilkevičius
© www.lzukt.lt,www.agroakademija.lt, 2019 m. rugsėjis