Balandžio 14 d., sekmadienis | 24

Didžiausi pokyčiai fiksuoti skolinant žemės ūkio sektoriaus verslui

2023-01-23

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., Agroakademija.lt

Pernai smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo intensyvumas buvo panašus kaip 2021-aisiais. 2022 m. stipriausiai išaugo smulkių ir vidutinių ūkių, nekilnojamojo turto, transporto ir prekybos sektorių finansavimas, informuoja „Luminor“ bankas.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Didžiausi pokyčiai fiksuoti skolinant žemės ūkio sektoriaus verslui. 2022 metais smulkiems ir vidutiniams ūkininkams paskolinta beveik trečdaliu daugiau nei ankstesniaisiais metais. Čia daugiausiai paskolų išduota tiems, kurie augina grūdines kultūras, ankštinius ir aliejinius augalus – praėjusiais metais šių sričių finansavimas padidėjo daugiau nei 50 proc. Taip pat penktadaliu išaugo mišrių ūkių finansavimas. Miškininkystės veikla užsiimančios bendrovės finansuotos 3 kartus daugiau.

„Smulkus ir vidutinis verslas išgyveno nelengvus metus – dar nepamiršę pandemijos pasekmių, kai kurie sektoriai karo akivaizdoje susidūrė su tiekimo grandinės sutrikimais, kai kuriems teko skubiai ieškoti naujų tiekėjų ar eksporto rinkų, visiems iškilo energijos kainų kilimo klausimas. Smulkieji verslininkai yra pati jautriausia grandis, tad dirbdami su jais siekėme užtikrinti pačių jautriausių sričių gyvybingumą“, – sako „Luminor“ banko Verslo klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas.

Ekspertas pastebi, kad beveik visus praėjusius metus smulkaus ir vidutinio verslo įmonės sprendimus dėl finansavimo paieškos priėmė atsargiau – atidžiau vertino planus, atsargiau investavo. Tokios tendencijos iš esmės yra sveikintinos, tačiau tvarios idėjos, anot eksperto, turėtų būti įgyvendinamos net sudėtingesniais laikais.

„Luminor“ bankas su Europos investicijų banko garantija smulkiam ir vidutiniam verslui paskolino 660 mln. eurų. Pernai naujų paskolų išdavimas smulkiam ir vidutiniam verslui išliko labai panašus kaip 2021 metais.

BNS informacija