Birželio 21 d., penktadienis | 24

„Google „Mineral“: spręs problemas tokiu mastu, kokio reikia gamybiniam žemės ūkiui, ir tokiu tikslumu, kokio reikalauja ūkininkai

2023-02-21

Iš pradžių „Mineral“ buvo augalininkystei skirtas visureigis, kuris fiksuodavo didžiulį kiekį aukštos kokybės vaizdų. Buvo galima atlikti atskiro augalo kartografavimą ir patikrą. „Mineral“ nuotrauka

Po penkerių metų, praleistų prototipų kūrimo aplinkoje, „Google“ patronuojančioji bendrovė „Alphabet“ atskyrė „Mineral“ startuolį, kuris viso pasaulio ūkininkams teiks išsamius duomenų rinkinius, skelbia portalas futurefarming.com.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Apie „Google“ jau nebegalvojame vien tik kaip apie interneto paieškos sistemą tai technologijų įmonė, kuri renka ir analizuoja duomenis, kad kiekvieno verslo ir asmeninis gyvenimas būtų lengvesnis ir patogesnis. Duomenys taip pat yra šios vienos iš naujausių bendrovės „Mineral“ veiklos pagrindas.

Tiksliojoje žemdirbystėje, ypač autonomijoje ir robotikoje, vis intensyviau naudojami duomenys. Tokios žemės ūkio technikos milžinės kaip „Agco“, CNH, „John Deere“ ir „Kubota“ steigia į tai orientuotus verslo padalinius ir nustato konkrečius pardavimo bei pajamų tikslus. Duomenys ir jų analizė tampa vis svarbesni ir kitoms žemės ūkio milžinėms. Nenuostabu, kad „Google“ taip pat labai domisi žemės ūkiu.

„Dabar renkamės žemės ūkį, nes...“

Oficialiai „Mineral“ 2023 m. sausį išėjo iš „X“ greitųjų prototipų kūrimo aplinkos ir tapo nepriklausoma „Alphabet“ bendrove, siekiančia sukurti tvaresnę, klimato kaitai atsparesnę ir produktyvesnę maisto sistemą“, – sako „Mineral“ (ir jos pirmtakės) generalinis direktorius Eliotas Grantas.

E. Grantas sako, kad bendrovė dabar renkasi žemės ūkį, nes vis dažniau manoma, kad žemės ūkis labiausiai prisideda prie klimato krizių, tačiau kartu yra ir besikeičiančio klimato auka. Jis taip pat mano, kad pamatinės technologijos (tokios kaip dirbtinis generatyvinis intelektas, mašininis mokymasis ir „Edge“ skaičiavimo technologija) yra tiek ištobulėjusios, kad gali padėti „Mineral“ spręsti problemas tokiu mastu, kokio reikia gamybiniam žemės ūkiui, ir tokiu tikslumu bei greičiu, kokio reikalauja ūkininkai.

Bendrovė tiki, kad pamatinės technologijos jau subrendo tiek, kad gali padėti spręsti problemas tokiu mastu, kokio reikia gamybiniam žemės ūkiui, ir tokiu tikslumu bei greičiu, kokio reikalauja ūkininkai.„Mineral“ nuotrauka

Duomenys apie kiekvieną augalą

„Mineral“ daugiausia dėmesio skirs jutiklių technologijų kūrimui, kad būtų galima sukurti gausius duomenų apie augalus rinkinius, organizuoti žemės ūkio duomenis iš skirtingų šaltinių mašininiam mokymuisi ir kurti galingus programinės įrangos algoritmus. Taip pat vykdys mokslinius tyrimus, galinčius pagerinti supratimą apie augaliją. Taip įmonė siekia padėti kitoms įmonėms geriau suprasti natūralias sistemas, kuriomis grindžiama maisto gamyba.

Iš pradžių buvo pradėta nuo augalininkystei skirto visureigio, kuriuo fiksuojami didžiuliai kiekiai aukštos kokybės vaizdų, pavyzdžiui, sojos pupelių ir braškių pasėliuose. Kiekvieno augalo kartografavimas ir tikrinimas atliekami atskirai.

Galutinis bendrovės tikslas – sukurti išsamius ir gausius duomenų rinkinius, prieinamus viso pasaulio ūkininkams, kad jie galėtų pasinaudoti anksčiau nežinomais augalų auginimo veiksniais. Galutinis tikslas – pasiekti, kad žemės ūkis ir maisto gamyba taptų atsparesni klimato kaitai.

Galutinis „Mineral“ tikslas – sukurti išsamius ir gausius duomenų rinkinius, prieinamus viso pasaulio ūkininkams, kad jie galėtų pasinaudoti anksčiau nežinomais augalų auginimo veiksniais. „Mineral“ nuotrauka

agroakademija.lt informacija