Balandžio 20 d., šeštadienis | 24

Išsaugokime, kas pagaminta, arba siloso ryšulių laikymas

LŽŪKT informacija
2011-09-19

Ryšuliuose paruoštas silosas yra labai vertingas ir brangus pašaras, todėl svarbu jį išsaugoti nuo paruošimo iki sunaudojimo. Tinkamai paruoštas silosas ryšuliuose laikosi gerai, jeigu nepažeidžiama plėvelė. Pažeisti ją galima kraunant, transportuojant ir neteisingai dedant ryšulius į stirtas.

siloso-risuliai

Ryšulius vynioti plėvele rekomenduojama laikymo vietoje. Taip išsaugoma nepažeista ir gerai įtempta plėvelė: ryšulys puikiai izoliuojamas, jeigu plėvelės sluoksniai tarpusavyje sulimpa.

Siloso ryšuliai yra sunkūs, todėl juos keliant plėvelė gali plyšti ir atsiskirti sulipę jos sluoksniai. Tuomet oras pateks į silosą, jis pradės gesti.

Ryšulius rekomenduojama laikyti toliau nuo medžių ant smulkios medžiagos, pvz., smėlio arba lentų pagrindo. Laikyti ant šiaudų ar aukštos žolės nėra gerai. Aukštoje žolėje ir šiauduose veisiasi graužikai, kurie gali pažeisti rulonų plėvelę ir sugadinti pašarą.

Ryšuliai geriausiai laikosi vertikalioje padėtyje, nes galuose yra daugiau plėvelės. Tinkamai paruoštus ryšulius galima laikyti stirtose. Rekomenduojama nekrauti aukštesnių nei trijų eilių stirtų. Jeigu silosuojamoje žolėje buvo mažai sausųjų medžiagų, rulonus reikėtų laikyti vienu sluoksniu. Tokius rulonus laikant stirtose dėl didelio spaudimo gali būti pažeista apatinių rulonų izoliacija.

Labai svarbu apsaugoti siloso ryšulius nuo paukščių:

  • krauti toliau nuo medžių ir gyvatvorių;
  • uždengti tankiu polipropileno tinklu, kurį geriau pritvirtinti prie apatinio sluoksnio;
  • apie stirtą įrengti stulpus ir ant jų, virš stirtos, į visas puses ištampyti špagatą.

Jeigu prie stirtos gali prieiti gyvuliai ar žvėrys, ją reikia aptverti, naikinti graužikus, pasirūpinti, kad stirta būtų apsaugota ir nuo gaisrų. Vertėtų nepamiršti apžiūrėti ryšulių, o pastebėjus pažeistą plėvelę užklijuoti ją lipnia juostele.

Išsaugokime tai, kas nelengvai pagaminta.

X