Balandžio 20 d., šeštadienis | 24

Jonaviškius užbūrė Kerry Hill veislės avys

Manoūkis.lt informacija
2022-09-21

©Agroakademija.lt nuotr.

Kerry Hill veislės avys jau antrus metus iš eilės pripažintos gražiausiomis tradicinėje parodoje „Avis aprengs ir pamaitins“. Nenuostabu, kad jos iškart užbūrė ir vienintelius Lietuvoje šių avių augintojus.

Jonavos r. ūkininkaujantys Genutė Petrulevičiūtė ir Robertas Galeckas dairėsi kelių gražių avių vienai pievai nuganyti, kad nereikėtų šienauti, o vėliau ūkyje atvestą prieauglį būtų galima parduoti. Kai Genutė internete pamatė vaizdo įrašą su Kerry Hill veislės avimis, suprato, kad nori tik jų: juodomis nosimis, akimis ir ausimis, juodai baltomis kojomis. „Šių avių išvaizda taip sužavėjo, kad ėmiau ieškoti, kas jas augina ir kur galėčiau įsigyti. Lietuvoje neradau. Ėmiau ieškoti pagal kilmės šalį, iš ten nukreipė į Nyderlandus, į Kerry Hill augintojų asociaciją. Toliau sekė ilgi susirašinėjimai, derinimai, informacijos paieška, laukimas ir pasiruošimas“, – pasakoja G. Petrulevičiūtė.

Genutei ir Robertui reikėjo 4–5 avyčių, o dar 20 paprašė pažįstamas avių augintojas. Bet jis persigalvojo, o ką nors keisti buvo vėlu, tad visa banda atsidūrė Užusalių seniūnijoje. „Nutarėme su Robertu leistis į šią avantiūrą“, – šypteli Genutė. Taip jų ūkyje, kuriame jau auginti dekoratyviniai paukščiai ir Romanovo veislės avys, 2021-ųjų pavasarį atsidūrė 24 avys ir du reproduktoriai su kilmės pažymėjimais.

Apie Genutės Petrulevičiūtės ir Roberto Galecko avantiūrą daugiau skaitykite manoūkis.lt