Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Kukurūzų diena 2018: auginimas, veislių tyrimų rezultatai ir siloso gamyba

Ne vienus metus kukurūzus auginantys ūkių šeimininkai įvertino jų privalumus – atsparumą sausrai, palyginti nesudėtingą priežiūrą ir didžiulį derlingumą, tad kasmet kukurūzų plotai didėja. Vienas svarbiausių momentų, pradedant auginti kukurūzus, – tinkamos veislės parinkimas, kuri atitiktų individualius ūkio poreikius. Kokia iš jų geriausia? Ar visada ūkiuose pavyksta pagaminti maksimaliai kokybišką kukurūzų silosą? Kaip išvengti klaidų, kad nebūtų pažeisti technologiniai reikalavimai, kaip valdyti ir įveikti problemas ruošiant šį pašarą – tai klausimai, į kuriuos vis dar turi atsakyti sau ne vienas ūkininkas, rudenį matydamas ne pačius geriausius pasigaminto kukurūzų siloso pašarinės vertės tyrimus.

Pasidalinti patirtimi, susipažinti su 23-ijų perspektyviausių kukurūzų hibridų auginimo rezultatais žemdirbiai galėjo atvykę į jungtinį renginį „Lietuvos arojų varžybos ir kukurūzų diena 2018“. Bandymą pagal mokslininkų rekomendacijas įrengė ir vykdė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Technologinių paslaugų skyriaus specialistai.
Kukurūzų auginimo technologijas, kokybiško kukurūzų pašaro paruošimą ir bandymo rezultatus pristato LAMMC Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Ona Auškalnienė, LŽŪKT Technologinių paslaugų skyriaus vadovas Rimas Magyla ir gyvulininkystės ekspertas Vytas Gudaitis.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2018 m. rugsėjis