Birželio 16 d., sekmadienis | 24

Orai ganiavos pradžiai buvo palankūs

2024-05-09

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt

Įprastai ganiavos sezonas prasideda gegužės pradžioje ir šie metai – ne išimtis. Iš tvartų dienomis, o kai kur – ir naktimis išleidžiami galvijai jau gali pasiganyti šviežioje žolėje.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Tokiomis įžvalgomis dalijasi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos gyvulininkystės ekspertas Vytas Gudaitis ir vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius.

„Kai pakyla oro temperatūra, žolė pavasarį greitai perauga, todėl gyvulius reikia išginti kuo anksčiau, žinoma, duodant ir papildomai šieno. Kiek tenka matyti, dienomis gyvuliai jau daug kur ganosi, o anksčiausiai ganiavos sezonas prasidėjo pajūrio regione“, – kalbėjo gyvulininkystės specialistas V. Tolevičius. Nors ganiava ištisą parą dar neįsibėgėjusi, vis dėlto dalis ūkių, daugiausia Žemaitijoje, karves jau gano per naktį. Telšių r. ūkininkas Tomas Vitkevičius sakė savo ekologinio ūkio piendaves ganantis netgi visą balandį.

V. Gudaičiui Plungės r. teko tikrinti karves ir ant sniego, kai pradėjus ganiavą balandžio pabaigoje netikėtai pasnigo. „Nekasdienis vaizdas po sniegą vaikštančios melžiamos karvės“, – kraipė galvą V. Gudaitis. Ūkininkams teko atvežti šiaudų, kad gyvuliai turėtų kur sausai atsigulti, papildomai šerti žieminiais pašarais, tad nieko blogo, anot jo, nenutiko.

Visą straipsnį apie ganiavos pradžią skaitykite manoukis.lt.

Parengta: pagal manoūkis.lt inf.