Lapkričio 28 d., pirmadienis | 22

IKMIS 2021. Pasėlių stebėjimas – situacija Šiaurės rytų Lietuvoje

Šis videoreportažas – iš Utenos rajono ūkininkų pasėlių. Filmavimo dieną, gegužės 3 d., dangus maišėsi su žeme: lietus, sniegas ir gūsingas vėjas. Per parą daugelyje Lietuvos rajonų iškrito daugiau nei 40 mm kritulių ir pasiekė pavojingo meteorologinio reiškinio kriterijų. Laukuose stovi balos, drenažo sistemomis į melioracijos griovius bėga didelis kiekis vandens, o kartu su juo ir dalis maisto medžiagų, kurių nepasisavino augalai, nes vyravo gan nedidelė dirvos temperatūra.

Susipažinkite, kokia situacija žiemkenčių pasėliuose žvarbią 18 metų savaitę? Pasėlius vertina LŽŪKT Utenos r. biuro augalininkystės konsultantas Kazimieras Keraitis.

O kokia pasėlių situacija Jūsų rajone?

LŽŪKT augalininkystės konsultantai pasėlių dinaminius stebėjimus vykdo 40-yje šalies savivaldybių. Darbymečiu turbūt ne kiekvieną dieną galite apvažiuoti visus savo valdomus laukus. Tad jei esate augalininkystės, daržininkystės ar sodininkystės ūkio šeimininkai, branginate savo laiką, bet siekiate gauti koncentruotos ir patikimos pasėlių stebėjimo informacijos, kviečiame jungtis į informacinę sistemą www.ikmis.lt ir nemokamai naudotis integruotos augalų apsaugos bei konsultavimo paslaugomis.

Kad naujienas sužinotumėte pirmieji, užsisakykite IKMIS naujienlaiškį ir jos įkris į elektroninį paštą. Operatyvią informaciją galite sužinoti ir iš Google Play parsisiuntę IKMIS mobiliąją aplikaciją. Išbandykite.

Vyresn. augalininkystės specialistė Giedrė Masliukovienė, vyresn. rinkodaros specialistė Raminta Majauskienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2021 m. gegužė