Birželio 13 d., ketvirtadienis | 24

IKMIS 2021. Pasėlių stebėjimas – situacija Varėnos rajone

Lankomės pietų Lietuvoje, Varėnoje, kur drauge su LŽŪKT augalininkystės konsultantu Audriumi Stoškumi apžiūrime pasėlius, įvertiname, kokia žieminių kviečių ir rapsų situacija 22 metų savaitę, aptariame, kokių darbų nevertėtų pamiršti.

O jūs ar prisijungėte į sistemą IKMIS? Jei TAIP, tai nemokamai naudokitės 4 paslaugomis. Šią sistemą paranku atsidaryti ir sodininkystės bei daržininkystės ūkių šeimininkams.

Operatyviai sužinosite apie kenkėjų, ligų ar piktžolių grėsmę pasėliams savo rajone ir visoje Lietuvoje, rasite katalogus, padėsiančius žaladarius atpažinti, apsaugos produktų naudojimo rekomendacijas, o jei reikės pagalbos, interaktyviai jus konsultuos augalininkystės konsultantai ir mokslininkai.

Beje, sistemoje skelbiamos standartizuoto kritulių indekso reikšmės, taikomos apdraudusiems pasėlius nuo stichinės sausros ir ilgalaikio lietaus. Tad jūs pirmieji sužinosite, ar jūsų rajonas patenka į stichinę zoną ir nedelsdami galėsite kreiptis į draudiką ir tartis dėl tolesnių veiksmų.

Ir dar – IKMIS sistemoje įdiegtos nuotolinių mokymų programos, kurias sėkmingai pabaigę gausite pažymėjimus. Yra ir dar daugiau įvairių galimybių. Prisijunkite ir būkite žingsniu priekyje.

Vyresn. augalininkystės specialistė Giedrė Masliukovienė, vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt;www.agroakademija.lt, 2021 m. gegužė