Liepos 14 d., sekmadienis | 24

IKMIS 2024: agronomo patarimai 18 metų savaitę

Drauge su LŽŪKT agronome Asta Kiminiene kviečiame apsižvalgyti Naujosios Akmenės pasėliuose. Rajono dirvožemiai skurdūs fosforu, todėl čia ūkininkaujantiems būtų pravartu išsitirti ūkio dirvožemį. Apžiūrėsime žieminių kviečių 'Brons' ir žieminių rapsų 'DK Expansion' laukus.

Iškritęs sniegas ir šalnos turėjo įtakos augalams, todėl atšilus, reikėtų panaudoti amino rūgštis, kurios augalams padėtų atsigauti po šalnų, vėsių orų ir sniego. Amino rūgštys pašalina stresą, suaktyvina augalų brendimą, skatina maisto medžiagų pasisavinimą ir kt. Laimei, Akmenės rajone stichinė šalna neužfiksuota. O kaip jūsų rajone? Sužinoti galite prisijungę prie sistemos IKMIS. Visoje Lietuvoje yra meteorologinių stotelių tinklas, kuris nuolat plečiamas.

Konsultantė pataria neprarasti budrumo ir atidžiai stebėti situaciją savo laukuose, nes kenkėjai taip pat budi. Apie plintančius kenkėjus savo rajono pasėliuose taip pat galite sužinoti sistemoje IKMIS. Daugiau konsultantės patarimų išgirsite reportaže.

LŽŪKT Naujosios Akmenės biuro augalininkystės konsultantė Asta Kiminienė, vyr. augalininkystės specialistė Giedrė Masliukovienė, vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius.

© www.lzukt.lt;www.agrokademija.lt, 2024 m. balandis