Liepos 14 d., sekmadienis | 24

IKMIS 2024: agronomo patarimai 20 metų savaitę

Tęsiame videociklą IKMIS 2024: agronomo patarimai. Su LŽŪKT agronome Aurelija Narkute žvalgomės po Kretingos r. pasėlius: apžiūrime žieminius kviečius 'Etana'. Konsultantė perspėja, kad naujai išaugę kviečių viršutiniai lapai iš pradžių gali atrodyti žali ir sveiki, bet jie jau gali būti užsikrėtę ligų pradais. Atidžiai stebėkite pasėlius, mat skirtingos javų ligos turi nevienodą latentinį periodą, kada augalai jau būna užsikrėtę, bet vizualių ligos požymių dar nesimato. O ar atsigavo pasėliai po nudeginimo, panaudojus skystųjų trąšų KAS, kurių norma buvo apie 200 kg/ha?

Dar apžiūrėjome žieminių rapsų pasėlį 'INVigor 1024'. Ši hibridinė veislė pasižymi masyviu ir labai stipriu šakojimosi. Vienas augalas gali suformuoti net iki 20 šoninių ūglių. Kaip pagelbėja toks gausus šakojimasis?

Pradėti stebėti ir sėjamųjų žirnių pasėliai. Šįkart – apie veislę 'Ingrid'. Kas nutiko, kad pasėlio išvaizda neatitinka augalų fiziologijos?

O kokia situacija jūsų rajono stebimuose pasėliuose? Visą informaciją apie meteorologines stoteles ir konsultantų patarimus net 40 -yje Lietuvos rajonų rasite ikmis.lt.

LŽŪKT Kretingos r. biuro augalininkystės konsultantėAurelija Narkutė, vyr. augalininkystės specialistė Giedrė Masliukovienė, vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius.

© www.lzukt.lt;www.agrokademija.lt, 2024 m. gegužė