Liepos 18 d., ketvirtadienis | 24

IKMIS: ūkiui reikalinga informacija jūsų kišenėje!

Pristatome atnaujintą integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinę sistemą IKMIS, kurią sudaro 4 elektroninės paslaugos. Jomis nemokamai gali naudotis turintys augalininkystės, sodininkystės ir daržininkystės ūkius, konsultantai ir visi žemės ūkio entuziastai. Tereikia prisiregistruoti.

Kas naujo? Modernizuotas, išplėstas ir sutankintas Konsultavimo tarnybos meteorologinių stočių tinklas, integruojant Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos stočių duomenis, tad įvairių žemės ūkio augalų pasėlių situaciją galėsite matyti pasirinkę bet kurią šalies teritoriją. Duomenys susieti su naujais ligų ir kenkėjų prognozavimo moduliais, matematiniu būdu apskaičiuojančiais ligų ar kenkėjų pasireiškimo tikimybę. Informacijos tikslumui ir operatyvumui naudojami bepiločiai orlaiviai ir azoto poreikio nustatymo matavimo prietaisai, o augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogai papildyti aukštos kokybės vaizdine medžiaga. Tai padės greičiau atpažinti ligą, kenkėją ir lengviau pasirinkti juos naikinančius registruotus augalų apsaugos produktus. Jei reikės patarimo dėl integruotos augalų apsaugos metodų taikymo, interaktyviu būdu susisieksite su augalininkystės specialistais ir rajonų biurų konsultantais.

Be to, IKMIS sistemoje nuotoliniu būdu galėsite mokytis net pagal 13 mokymo programų, o įdiegtu elektroniniu parašu pasirašyti išduodamus kvalifikacijos ir augalų apsaugos priemonių naudotojų ir platintojų pažymėjimus. Viskas vienoje vietoje ir neišeinant iš namų. Ir dar ne viskas!

Sistemos kūrėjai sukūrė ir mobilią aplikaciją, pritaikytą visoms išmaniųjų telefonų operacinėms sistemoms, tad reikalingiausia IKMIS informacija visada bus jūsų „kišenėje”.

www.ikmis.lt: prisijunkite, išbandykite ir visada būkite žingsniu priekyje!

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2020 m. rugsėjis