Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Kviečiame į pelkininkystės dieną Žuvinto biosferos rezervate

2024-05-29

Š. m. gegužės 31 d. (penktadienį) kviečiame į seminarą Pelkininkystės diena Žuvinto biosferos rezervate. Tai ne tik praktinis seminaras, skirtas besidomintiems pelkių atkūrimu ir tvariu jų naudojimu, bet ir priminimas visuomenei apie artėjančią Pasaulinę durpynų dieną, kuri jau čia pat – birželio 2-ąją.

Lygiai tą pačią dieną prieš dvejus metus Venecijoje susirinkę įvairių pasaulio šalių mokslininkai, menininkai, politikai, vietos bendruomenių atstovai pasirašė poetišką deklaraciją „Venecijos susitarimas: saugome pasaulio durpynus lokaliai" arba trumpiau – Venecijos susitarimas ("The Venece Agreement", 2022), pažangios visuomenės įsipareigojimą saugoti, atkurti ir tvariai naudoti pasaulio durpynus – pradedant nuo savęs, nuo greta mūsų esančių pelkių ir kitų durpynų, nebelaukiant raginimo iš šono.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Pelkininkystės lauko dienoje laukiame žemių savininkų ir ūkininkų, žemės ūkio, gamtosaugos ir savivaldybių specialistų bei plačiosios visuomenės atstovų, besidominčių pelkių apsauga ir tvariu jų naudojimu.

Seminaro metu Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos specialistai pristatys priemonę „Didinti ŠESD absorbcinius pajėgumus (atkuriant pelkių (durpžemių) hidrologinį režimą)“, Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondo darbuotojai suteiks praktinės informacijos apie hidrologinio režimo atkūrimo ypatybes bei klimatui palankų šlapių pelkių ūkinio naudojimo galimybes. Bus pristatytas naujas leidinys "Pelkininkystė. Klimatui palankus ūkininkavimas šlapiuose durpiniuose dirvožemiuose" bei vyks video filmo "Pelkininkystė. Ūkininkavimas šlapiuose durpiniuose dirvožemiuose" peržiūra. Sužinosite kokie aplinkosauginiai reikalavimai keliami Žuvinto biosferos rezervate esančio Amalvo polderio naudotojams ir kokia dabartinė polderio būklė. Po diskusijų renginio svečius kartu su Žuvinto biosferos rezervato darbuotojais pakviesime pasivaikščioti (pabraidyti) po Žuvinto pelkynus, kuriuose jau dabar ūkininkaujama laikantis pelkininkystės principų.

Prgramą ir registraciją rasite čia.

Seminarą organizuoja: VšĮ Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Žuvinto biosferos rezervatas

Pranešimas spaudai