Birželio 13 d., ketvirtadienis | 24

Miškininko diena: rugsėjį – net 30 pramogų miške visoje Lietuvoje

LŽŪKT informacija
2022-09-15

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., LŽŪKT

VĮ Valstybinių miškų urėdija (VMU) kviečia drauge švęsti Miškininko dieną ir kartu su miškininkais daugiau sužinoti apie mus supančią gamtą ir pasisemti naujų žinių bei įdomių patirčių apsilankantšiai progai skirtuose nemokamuose renginiuose. O jų urėdijos regioniniuose padaliniuose visoje Lietuvoje rugsėjį suplanuota beveik 30.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Visą rugsėjį kartu su urėdijos miškininkais dalyviai galės pasigrožėti pažintiniais takais, giriomis, išgirsti pasakojimus apie juos, dalyvauti ekskursijose pėsčiomis ir dviračiais, edukacinėse programose.

Tik kartą metuose, atėjus rujos laikui, galima išgirsti unikalų elnių baubimą: stipriausieji elniai pažymi savo teritoriją ragais išlaužydami medelius, šakas, palieka stiprų kvapą ir vilioja pateles garsiu baubimu. Šiuo laikotarpiu patinai neėda ir gali prarasti iki 25 proc. kūno masės, tad geriausiai įmitęs ir didžiausia ragų karūna pasipuošęs patinas atkreipia daugiausia patelių dėmesio. Būtent šių neįtikėtinų gamtos garsų rugsėjo vakarais pasiklausyti kviečia miškininkai.

Ypatingo dėmesio sulaukia ir gervių išlydėtuvės Šakių regioniniame padalinyje, kur Novaraisčio pelkėje prieš skrydį į šiltuosius kraštus susirenka tūkstančiai šių paukščių virpindami aplinką savo klyksmu.

Laukia įdomios ekskursijos ir žygiai po įvairius Lietuvos miškus grožintis miškininkų įrengtais ir tvarkomais pažintiniais takais, moderniausias Baltijos šalyse sodmenų išauginimo kompleksas, kuriame nuo sėklos auginami medeliai, vėliau iškeliaujantys į Lietuvos miškus. Visuose žygiuose ir ekskursijose miškininkai pasidalins įdomiais faktais apie miškininkystę, miško ciklą ir medžius.

Miškininko diena švenčiama kasmet, rugsėjo mėnesio trečiąjį šeštadienį. Šiais metais tai rugsėjo 17 d. Ši tradicija skaičiuoja jau keliasdešimt metų ir sulaukia vis didesnio visuomenės susidomėjimo.

Šiais metais didžioji dalis Miškininko dienos renginių vyks rugsėjo 24 dieną, šeštadienį. Renginiai ir detalesnė informacija apie juos čia. Registracija į renginius vyksta čia.

Pagal VMU informaciją