Gruodžio 02 d., penktadienis | 22

Miškasodis. Šių metų kryptis – naujų papildomų miškų sodinimas

LŽŪKT informacija
2022-03-24

© LŽŪKT nuotr.
Balandžio 23 -ąją – šią dieną organizuojama masiškiausia iš visų iki šiol vykusių miškų sodinimo akcija. Joje kviečiami dalyvauti kiekvienas gyventojas, įmonė, įstaiga, organizacija ar bendruomenė, teigiama Aplinkos ministerijos ir Valstybinių miškų urėdijos (VMU) pranešime.

Lietuvos miškingumas šiuo metu siekia 33,7 proc. ir kasmet keliamas tikslas jį didinti. Jei ankstesniais metais miškasodžio talkos buvo skirtos prisidėti prie iškirstų miškų atkūrimo, tai šių metų kryptis – naujų papildomų miškų sodinimas.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Šiais metais miškasodis bus ne tik masiškiausias, bet jo metu bus įveistas ir rekordinis naujų miškų plotas – iš viso net 748 ha. Miškasodžio metu iki pandemijos visuomenė padėdavo pasodinti apie 400 tūkst. sodmenų. Atsižvelgiant į vis didėjantį jos norą būti šio prasmingo darbo dalimi, šiemet tikimasi naujo rekordo – kad visus 2 mln. vienetų padės pasodinti neabejingi gamtai piliečiai. Naujai įveisiamuose miškų plotuose bus pasodinta įvairių rūšių medelių: beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų.

Planuojama, kad Nacionalinis miškasodis vyks visuose 26 VMU regioniniuose padaliniuose ir aprėps visas savivaldybes. Tikimasi, kad prie akcijos su savo naujai įveisiamais miškų plotais prisijungs privačių miškų savininkai, ir apsodintas miškais žemės plotas bus dar didesnis.

Taip siekiama išplėsti kelis dešimtmečius gyvuojančią VMU organizuojamą Nacionalinio miškasodžio iniciatyvą įtraukiant šeimas, bendruomenes, verslus, moksleivius, studentus, politikus bei kiekvieną Lietuvos gyventoją, kuriam rūpi mūsų pasididžiavimas – miškai. Prie akcijos šiais metais kviečiamos jungtis ir Lietuvos privačių miškų savininkų bei Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos.
Be naujai įveisiamų miškų plotų, Valstybinių miškų urėdija atkurs ir apie 9175 ha miškų, kuriuose bus pasodinta apie 30 mln. medelių.

Ruošiamasi iš anksto

Tam, kad miško sodinimas vyktų sklandžiai ir būtų sukauptas reikiamas kiekis kokybiškų miško sodmenų ruošiamasi iš anksto.
VMU miško sėklinėse bazėse, užimančiose 1509 ha ir 182 sėklinėse plantacijose, užimančias 931 ha selekciškai atrenkamos genetiškai patikimos sėklos, iš kurių auginami kokybiški miško sodmenys. Tinkamo sodinti miške medelio užauginimas trunka nuo 1 iki 4 metų.
VMU medelynuose kasmet užauginama 50 mln. vienetų įvairaus amžiaus ir rūšių sodmenų. Tinkamos miškui veisti paprastosios pušies kasmet išauginama apie 12 mln., paprastosios eglės – 22 mln., juodalksnio 5 mln., karpotojo beržo – 6 mln., bei paprastojo ąžuolo – apie 3 mln. vienetų.

Registracija

Talkininkų registracija į Nacionalinį miškasodį prasidės balandžio mėnesį. Registracija vyks Valstybinių miškų urėdijos svetainėje.
Privačių miškų savininkai, norintys prisijungti prie akcijos, kviečiami registruotis čia.

Agroakademija.lt rekomenduoja

Miškasodis: kaip sodinti eglaites

Aplinkos ministerijos, LŽŪKT informacija

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.