Liepos 18 d., ketvirtadienis | 24

Nemokamas, interaktyvus profesinės rizikos vertinimas – OiRA – sėkmingai naudojamas jau dešimtmetį

2023-09-14

2023 m. rugsėjį minimas OiRA – interaktyvaus profesinės rizikos vertinimo įrankio – naudojimo Lietuvoje 10 metų jubiliejus! Šis išskirtinis interaktyvus įrankis sukurtas, kad būtų užtikrinta darbuotojų sauga, sveikata ir gerovė. Per tiek metų OiRA tapo nepakeičiamu įrankiu įvairių ekonominių sektorių įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms.

OiRA – tai interneto platforma, kuri suteikia darbdaviams galimybę patiems atlikti profesinės rizikos vertinimą naudojant paprastus ir lengvai suprantamus modulius. Tai leidžia darbdaviams tinkamai planuoti prevencines priemones ir užtikrinti, kad jų darbuotojai dirbtų saugiai bei būtų tinkamai informuoti apie pavojus savo darbo vietoje.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Visos OiRA priemonės yra nemokamos, visada lengvai pasiekiamos interneto platformoje, sukurtos konkretiems ekonominės veiklos sektoriams, pritaikytos prie realių sąlygų, be to, suteikia galimybę parengti veiksmų planą ir pasirinkti prevencines priemones iš siūlomų prevencinių priemonių sąrašo.

24 OiRA priemonės

Per šiuos 10 metų buvo sukurtos 24 OiRA priemonės skirtingiems ekonominės veiklos sektoriams – nuo statybos darbų, pavyzdžiui, darbai ant stogų, iki socialines paslaugas teikiančių įstaigų, ir padėjo sumažinti darbdaviams tenkančią ekonominę naštą dėl prievolės atlikti profesinės rizikos vertinimą, o tai teigiamai paveikė darbuotojus, turėjo įtakos jų darbo sąlygoms, saugai ir sveikatai bei gerovei darbe.

Per šį laikotarpį, pasinaudojant nemokamomis OiRA priemonėmis, buvo atlikta apie 13 tūkst. vertinimų: populiariausia iš jų išlieka OiRA darbo biure, t. y. administracinės veiklos, priemonė.

Tiems, kurie dar nėra susipažinę su šiuo įrankiu, gali išbandyti OiRA priemones ir įsitikinti jų naudingumu, paprastumu naudoti. Tai neabejotinai padės geriau suprasti profesinės rizikos vertinimo procesą, sužinoti apie esamus ir galimus kilti pavojus, vykdant veiklą įmonėje, bei padės pagerinti darbuotojų saugą, sveikatą ir prievolę laikytis teisės aktų reikalavimų.

Agroakademija.lt rekomenduoja pažiūrėti

OiRA – nemokamas, interaktyvus profesinės rizikos vertinimas

Parengta pagal VDI pranešimą spaudai