Gruodžio 02 d., penktadienis | 22

Nuo rugpjūčio 1 d. parama bitininkams

LŽŪKT informacija
2022-07-28

NMA informuoja, kad nuo rugpjūčio 1 iki rugsėjo 15 d. šalies bitininkai gali kreiptis dėl paramos papildomam bičių maitinimui gauti. Ji teikiama siekiant bičių laikytojams iš dalies atlyginti išlaidas, tiesiogiai susijusias su papildomu bičių maitinimu, kai įsigyjamas įprastas, ekologiškas cukrus arba invertuotojo cukraus sirupas.

Parama už papildomą bičių maitinimą skiriama bičių laikytojams, kurie Ūkinių gyvūnų registre yra deklaravę savo laikomų bičių šeimų skaičių (ne daugiau kaip 150 bičių šeimų); yra įsiregistravę LR žemės ūkio ir kaimo verslo registre kaip valdos valdytojai arba partneriai; turi įprastinio, ekologiško cukraus, invertuotojo cukraus sirupo įsigijimo išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentus; turi sertifikavimo institucijos išduotą sertifikatą ir ekologiško cukraus kokybės įrodymo dokumentus (ekologinės gamybos ūkio savininkams).

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Už vieną bičių šeimą galima gauti:

  • iki 5,79 Eur dydžio kompensaciją įprastiniam cukrui, ekologiškam cukrui arba invertuotajam cukraus sirupui įsigyti;
  • iki 11,58 Eur už ekologinės gamybos ūkio sertifikuotą bičių šeimą.

Kompensacija galima už ne daugiau kaip 10 kg cukraus / ekologiško cukraus arba ne daugiau kaip už 15 l invertuotojo cukraus sirupo vienos bičių šeimos papildomam maitinimui.

Tinkamos finansuoti išlaidos turi būti patirtos einamaisiais metais iki paramos paraiškos pateikimo dienos (įskaitytinai).

Paraiškos bei kartu teikiami dokumentai renkamos šalies savivaldybių administracijose pagal gyvenamąją vietą.

Parengta pagal NMA informaciją

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.