© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt
Žemės ūkio ministerija pakeitė paramos administravimo taisykles, kad žemdirbiai, šį pavasarį pasėję žemės ūkio augalus tiesioginės sėjos būdu, galėtų iki lapkričio 15 d. pateikti ir kitus tiesioginę sėją įrodančius dokumentus bei išvengti sankcijų.
Dabar Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse nustatyta, kad pareiškėjai, kurie nuo 2025 m. prisiėmė įsipareigojimus dalyvauti kompleksinės ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ veikloje „Neariminės tausojamosios žemdirbystės technologijos“ ir taiko tiesioginės sėjos būdą, bet iki 2025 m. birželio 15 d. (su pavėlavimu iki birželio 30 d.) nespėjo pateikti sudygusių žemės ūkio augalų nuotraukų mobiliąja programa „NMA agro“, gali iki 2025 m. lapkričio 15 d. el. paštu [email protected] Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikti papildomus tiesioginės sėjos įrodymus, t. y. tiesioginės sėjos įrangos turėjimą ar tiesioginės sėjos paslaugų pirkimą įrodančius dokumentus (kai pateikiami paslaugos pirkimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentai, privaloma pateikti įrodymus, kad paslaugos teikėjas turi tiesioginei sėjai reikiamą įrangą).
Taisyklių pakeitimas dėl papildomų įrodymų bus taikomas tik šiemet pateiktoms paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškoms ir tik 2025 m. pavasarį pasėtiems žemės ūkio augalams.
Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių pakeitimą galite rasti čia.
ŽŪM informacija