Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Patirtis ūkyje: produktyvaus žolyno svarba ir tinkamas jo įrengimas (II)

Kaip ir žadėjome, toliau gvildename temą apie produktyvaus žolyno svarbą ir kaip tinkamai jį įrengti (pirmasis reportažas buvo ŽŪB „Kepaliai“). Šįkart atvykome į Pagėgių kraštą, pas ūkininką Mindaugą Karklelį. Jis – vieno efektyviausių tarp šeimos pieno ūkių šeimininkas. Beje, iš senelių paveldėtoje žemėje Bitėnuose ūkininkauja jau 5 karta. Pradėję nuo kelių karvių, šiandien Karkleliai augina apie 300 galvijų. Iš karvės per metus melžia netoli 12 t.

Drauge su Vidu Tolevičiumi, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vyresn. gyvulininkystės specialistu, ūkyje ir tęsiame pokalbį apie produktyvaus žolyno įrengimą. Kokius žolių mišinius ūkininkas pasirinko?

Suprantama, tikintis geriausio rezultato, reikėtų ne tik teisingai ir laiku atlikti minėtus darbus, bet ir naudoti pažangiausiais technologijas bei sėti geriausias žolių veisles. Vis tik dažnai reikia ieškoti kompromiso.

Tiek šįkart įžvalgų. Tikiu, apmąstyti yra ką. Jei patiko šis video, prenumeruokite agrokademija.lt kanalą ir toliau stebėkite mūsų naujienas portale ir socialiniuose tinkluose.

Vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius.
© www.lzukt.lt; www.agrokademija.lt, 2024 m. gegužė