Birželio 13 d., ketvirtadienis | 24

Posėlinius augalus būtina išlaikyti dirvoje bent 6 savaites

2023-09-11

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., Agroakademija.lt

Žemės ūkio ministerija primena ūkininkams, siekiantiems atitikti Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB 7) reikalavimą ir planuojantiems atsėliuoti pasėlius: pirmaisiais metais tame pačiame plote jie privalo auginti posėlinius augalus.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Posėlis turi būti sėjamas po derliaus nuėmimo iki rugsėjo 5 d. ir matomas lauke iki spalio 10 d. Posėliniai augalai bet kokiu atveju turi būti nepertraukiamai išlaikomi dirvoje bent 6 savaites, todėl, pavyzdžiui, pasėjus posėlį paskutinę termino dieną (rugsėjo 5 d.), jį reikės išlaikyti iki spalio 17 d.

Pareiškėjas, pasėjęs posėlį, ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas turi apie tai informuoti Nacionalinę mokėjimo agentūrą el. paštu [email protected] ar programėlėje „NMA agro“. Taip pat šis veiksmas (t. y. pažymėjimas apie 6 savaičių posėlį) turi būti atliktas ir Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS), tačiau tą galima atlikti ir po rugpjūčio 15 d.

Jeigu posėlio reikalavimas, taikomas atsėliavimui, yra nepriimtinas, tuomet rekomenduojama apsvarstyti galimybes atitikti GAAB 7 reikalavimą neauginant tos pačios kultūros dvejus metus iš eilės. Pavyzdžiui, nesėti tame pačiame lauke žieminių kviečių dvejus metus iš eilės, taip pat galima rinktis ir kitą žieminę kultūrą ar vasarinius kviečius. Tokiu atveju, jeigu 2023 m. ir 2024 m. deklaruojamos pagrindinės kultūros kodas bus skirtingas, pareiškėjas laikomas atitinkančiu GAAB 7 reikalavimą.

Kitais metais nebegalios GAAB 7 išimtis – deklaruoti pasėliai bus lyginami su 2023 m. deklaruotais pasėliais. Nustačius, kad nebuvo tarpinių augalų ar 6 savaites išlaikyto posėlio, bus fiksuojamas pažeidimas.

ŽŪM informacija