Gegužės 19 d., sekmadienis | 24

Autonominio ūkininkavimo platforma: nuo programėlės iki traktoriaus

2023-05-25

„Agtonomy“ autonominio elektrinio traktoriaus didžiausia galia yra 120 AG, nuolatinė – 54 AG, o akumuliatorių sistema keičiama taip pat autonomiškai. Nuotr. „Agtonomy“

Autonominio ūkininkavimo platforma „TeleFarmer“ sukurta tam, kad ūkininkai galėtų nuotoliniu būdu atlikti daug darbo reikalaujančias lauko užduotis, tokias kaip ravėjimas, purškimas, šienavimas ir transportavimas, rašoma portale futurefarming.com.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Pasak San Franciske (JAV, Kalifornijos valstija) įsikūrusios žemės ūkio technologijų programinės įrangos gamintojos „Agtonomy“, „TeleFarmer“ iš pagrindų keičia daugelio specializuotų pasėlių augintojų, kovojančių su darbo jėgos trūkumu ir didėjančiomis išlaidomis, situaciją.

Programinė įranga, taikomoji programa ir elektrinis traktorius

Autonominio ūkininkavimo platformą sudaro programinė įranga, taikomosios programos ir etaloninis elektrinis traktorius:

  • „TeleFarmer“ programinė įranga: tele-vadybos programinės įrangos sistema, kuri traktorius paverčia nuotoliniu būdu valdomomis transporto priemonėmis. Šie traktoriai, kuriuose įdiegta patentuota „TrunkVision“ sistema, saugiai ir tiksliai, centimetro tikslumu, orientuojasi pagal bet kokius specializuotus pasėlius.
  • „TeleFarmer Service“: naudodamiesi šia programėle, ūkininkai gali planuoti ir atlikti tokias užduotis kaip purškimas tarpueiliuose, šienavimas atvirame lauke ir nuimto derliaus transportavimas. Paslauga taip pat teikia stebėsenos pranešimus ir kitą svarbią informaciją, reikalingą ūkininkams, kad jie galėtų spręsti iškilusias problemas nuotoliniu būdu arba siųsti žmogų į lauką, jei kyla didesnių problemų.
  • „TeleFarmer“ etaloninis traktorius: visiškai elektrinis etaloninis traktorius, kuris tiksliai atlieka daug darbo reikalaujančias lauko užduotis net ir sudėtingiausioje vietovėje ar naktį.

Darbo lauke, tarpueiliuose ir transportavimo užduotys

Naudodamasis „TeleFarmer“ programėle, augintojas gali priskirti užduotis savo komandai, konfigūruoti misijas ir darbo krūvius bei valdyti savo blokus. „TeleFarmer“ gali atlikti lauko, darbo tarpueiliuose ir transportavimo operacijas.

Baigę planuoti ir pradėję vykdyti misijas, galite jas stebėti gyvai, stebėti pažangą ir tikrinti įrangos būklę. Jei iškiltų kokių nors problemų, augintojai gaus pranešimą ir galės reaguoti ūkyje ir už jo ribų.

„Pats esu ūkininkas, todėl įkūriau „Agtonomy“, kad naudodamas technologijas suteikčiau ūkininkams daugiau galimybių kontroliuoti savo veiklos ekonomiką“, – sakė Timas Bucheris, „Agtonomy“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų.

Trikčių šalinimas nuotoliniu būdu

„Naudodami „TeleFarmer“, ūkininkai iš esmės gali klonuoti save ir planuoti bei atlikti užduotis keliose vietose ir net šalinti problemas iš bet kurios vietos“, – sakė Bucheris. – Naudodamiesi programėle, jie gali sekti, stebėti pažangą, tikrinti įrangos būklę lauke ir peržiūrėti ataskaitas, kad galėtų atlikti pakeitimus ir kuo efektyviau vykdyti kitas užduotis.“

Agroakademija.lt informacija. Vertė Saulius Zagorskis, LŽŪKT