Balandžio 20 d., šeštadienis | 24

Belgai plečia netaršių mašinų asortimentą – pristato mažą elektrinį traktorių

LŽŪKT informacija
2023-01-04

Mažasis elektrinis traktoriukas „Keestrack B1e“ yra juodos ir geltonos spalvos. Jis turi darbinius kabinos žibintus, priekinį prikabinimo įtaisą ir didžiausią 87 AG galią.„Keestrack“nuotr.

Belgijos mašinų gamintojas „Keestrack“ sukūrė elektrinį traktorių. Keestrack B1e labai panašus į Šveicarijos traktorių gamintojo „Rigitrac“ SKE 40. Nenuostabu, nes gamintojai glaudžiai bendradarbiauja. Į komandą įsitraukė ir traktorių gamintojas „Goldini“ iš Italijos.

Bendrovė „Keestrack“, daugiausia gamina tokias mašinas, kaip trupintuvai, sijotuvai, frezos ir krautuvai. Kaip ir Rigitrac SKE 50 elektrinis traktorius, „Keestrack B1e“ vardinė galia yra 54 AG (40 kW), o didžiausia galia – 87 AG (64 kW).

Šveicarijos traktorių gamintojas „Rigitrac“ 2019 m. pirmą kartą visuomenei pristatė elektrinį SKE 50 modelį. Kompanija „Keestrack“ šį rudenį parodė koncepcinį traktoriaus B1e modelį parodose Miunchene (Vokietija) ir Bolonijoje (Italija).

Bendradarbiaudama „Rigitrac“ siekia padidinti elektrinių traktorių pardavimo užmojį. „Keestrack“ nuomone, B1e traktoriaus kūrimas yra logiška Belgijos gamintojo jau kuriamų netaršių mašinų asortimento plėtra.

Elektriniai traktoriukai bus parduodami su „Keestrack“ prekės ženklu, bet gaminami „Goldini“ gamykloje Italijoje. Alpių šalyse „Rigitrac“ ir toliau prekiaus savo vardu pavadintais elektriniais traktoriais.

Kol kas nežinoma, kada bus galima įsigyti elektrinį traktorių ir kiek jis kainuos.

Vertė Saulius Zagorskis, LŽŪKT