Gegužės 19 d., sekmadienis | 24

IDTechEx: kitą dešimtmetį žemės ūkio robotų rinka sparčiai augs

LŽŪKT informacija
2022-09-12

Vokietijoje demonstruojamas „Field Swarm Unit 2“ tipo žemės ūkio robotas, galintis ravėti piktžoles ir įdirbti dirvą. Nuotrauka Sebastiano Willnovo

Rinkos tyrimų bendrovė„IDTechEx“ teigia, kad didelės darbo jėgos sąnaudos, augančios degalų kainos ir poreikis gaminti daugiau maisto produktų lemia pasirinkimą naudoti žemės ūkio robotus.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Savo naujausioje ataskaitoje „IDTechEx“ svarsto, ar Rusijos–Ukrainos karas turės įtakos pasauliniam maisto tiekimo trūkumui ir kaip prie šių trūkumų mažinimo gali prisidėti žemės ūkio robotai.

Rusijos–Ukrainos karas

Dėl Rusijos–Ukrainos karo ūkininkai visame pasaulyje spaudžiami auginti daugiau grūdinių augalų, kad kompensuotų dėl šių dviejų šalių karinio konflikto susidariusią pasiūlos spragą. Augant kviečių, degalų ir trąšų kainoms, didėja bendros ūkininkų išlaidos.

Vienas iš efektyvumo didinimo būdų – naudoti žemės ūkio robotus. „IDTechEx“ duomenimis, šiuo metu žemės ūkio robotų diegimo lygis išlieka palyginti žemas dėl įvairių priežasčių. Tarp jų techninio patikimumo trūkumas, didelės pradinės išlaidos, sudėtingos technologijos ir daugelis kitų.

Dronai ir ravėjimo robotai

Technologijų analitikas ir ataskaitos autorius Yulinas Wangas pastebi, kad ir esant daug susijusių problemų, kai kurie žemės ūkio robotų taikymo būdai buvo komercializuoti dėl palyginti paprastų technologijų ir trumpo atsipirkimo laiko. Galima paminėti melžimo robotus, žemės ūkio dronus ir piktžolių ravėjimo robotus.

„IDTechEx“ mano, kad žemės ūkio robotų pramonė sparčiai augs dėl didelio efektyvumo ir mažų eksploatavimo sąnaudų. Šie privalumai gali būti idealus sprendimas anksčiau minėtiems žemės ūkio pramonės iššūkiams spręsti.

Autonominiai traktoriai ir transporteriai

„IDTechEx“ mano, kad dėl didėjančių pastangų autonominio vairavimo sektoriuje autonominiai traktoriai ir padargų transporteriai taps vienu iš pagrindinių veiksnių.

Nors, palyginti su kitomis pramonės šakomis, žemės ūkio pramonė yra gana konservatyvi, „IDTechEx“ įžvelgia didžiulį žemės ūkio robotų ir automatizavimo žemės ūkyje potencialą. Skirtingai nei prieš daugelį metų, kai technologijos nebuvo sukurtos, o darbo jėga buvo pigi, dabartinė situacija (didėjantis techninis patikimumas, didelės darbo jėgos sąnaudos, augančios degalų kainos ir poreikis gaminti daugiau maisto produktų) suteikia puikią galimybę žmonėms įsisavinti žemės ūkio robotus.

Analitikai mano, kad per kitą dešimtmetį žemės ūkio robotų pramonė sparčiai plėsis.

Vertė Saulous Zagorskis, LŽŪKT