Liepos 18 d., ketvirtadienis | 24

Uždarose patalpose auginamų kviečių derlių galima padidinti 50 procentų

2023-02-17

Uždarose patalpose auginamų kviečių derlius nepriklauso nuo išorinių klimato sąlygų, todėl klimato kaita neturi jokios įtakos. „Infarm“ nuotrauka

Berlyne įsikūrusi „Infarm“ sukūrė išmaniuosius techninės ir programinės įrangos sprendimus, leidžiančius „vertikaliai auginti“ žalumynus, žoleles, salotas ir mikrožalumynus. Šįkart vokiečių įmonė sėkmingai augina kviečius uždarame ūkyje. Pirmieji bandymai leido prognozuoti 11,7 kg kviečių derlų iš vieno kvadratinio metro per metus.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Be to, „Infarm“ teigia, kad tai atitinka 117 tonų uždarose patalpose auginamų kviečių iš hektaro per metus – 26 kartus didesnį derlių nei lauko sąlygomis. Bendrovė teigia, kad kviečius augina uždarame ūkyje, nenaudodama dirvožemio, cheminių pesticidų ir daug mažiau vandens, palyginti su sąlygomis lauke.

„Kad ir toliau galėtume išmaitinti augantį pasaulio gyventojų skaičių, turime gauti didesnį derlių, o dabar įrodėme, kad tai įmanoma kviečius auginant kontroliuojamoje aplinkoje uždarose patalpose“, – sako Guy Galonska, „Infarm“ techninis direktorius ir vienas iš idėjos kūrėjų.

Galonska teigė, kad jų rezultatai yra reikšmingi, lyginant su vidutiniu lauko sąlygomis auginamų kviečių derlingumu, kuris yra apie 4,5 tonos iš hektaro per metus ir labai priklauso nuo oro sąlygų ir metų laikų.

Bendrovė įsitikinusi, kad kviečius galima sėkmingai auginti uždarose patalpose kaip klimato kaitai atsparią alternatyvą.

„Artimiausiais metais mūsų rekordinį derlių būtų galima padidinti dar 50 proc., naudojant patobulintą genetiką, techninę įrangą ir optimizuotą augimo aplinką“, – įsitikinęs G. Galonska.

Kaip įmonė užaugino kviečius uždarame ūkyje, trumpas video anglų kalba.

Vertė Saulius Zagorskis, LŽŪKT

agroakademija.lt inf.