Birželio 13 d., ketvirtadienis | 24

Ūkininkai galės lengviau palyginti teisines formas ir mokesčius

2023-08-07

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., Agroakademija.lt

Valstybei ruošiantis suvienodinti mokesčius tarp įvairių verslo formų ir svarstant įstatymų pakeitimus, šalies žemdirbiai vis garsiau kalba apie teisinės veiklos formos keitimą, siekiant palankesnių mokesčių. Žemės ūkio ministerija, norėdama padėti ūkininkams įsivertinti teisinės veiklos formos keitimo aplinkybes ir galimas pasekmes, savo interneto svetainės www.zum.lt rubrikoje ,,Dažniausiai užduodami klausimai” parengė naują skiltį ,,Teisinės formos ir mokesčiai”.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Ministerijos specialistai čia palygino, kuo skiriasi įvairios veiklos teisinės formos, kokie mokesčiai šiuo metu joms taikomi. Besidomintys taip pat galės sužinoti, kokie mokesčių pakeitimai svarstomi. Visa ši naudinga informacija pateikta patogiu lentelių formatu.

Prieš priimdamas sprendimą, kiekvienas ūkininkas galės pats įsivertinti savo verslo perspektyvas ir priimti atitinkamus sprendimus: jam patogiau veiklą vykdyti kaip fiziniam, ar kaip juridiniam asmeniui.

Ministerija tik atkreipia dėmesį, kad šiuo metu mokesčių įstatymų projektai yra svarstymo stadijoje, galutiniai sprendimai nepriimti, todėl dar anksti daryti išvadas dėl realių mokestinių pasikeitimų ūkininkams.

ŽŪM informacija