Gruodžio 13 d., penktadienis | 24

Apsaugokime obelų sodą nuo žaladarių

Dr. Alma Valiuškaitė
LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja
2011-07-13

Norint laiku ir efektyviai padėti sodui nuo ligų, reikia žinoti, kokios sąlygos yra palankios sukėlėjams plisti ir naudoti reikiamą kiekį tinkamų apsaugos priemonių. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute įrengiant parodomąjį bandymą pagal įgyvendinamą projektą „Išskirtinės kokybės desertinių obuolių augimas ir perdirbimas“, buvo sudaryta preliminari obelų purškimo nuo rauplių schema.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Zaldariai

Projektas vykdomas pagal Lietuvos Kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonės „Profesinio mokymo ir informavimo veikla“ antrąją veiklos sritį „Žemės ir miškų ūkio veiklos ir žemės ūkio produktų perdirbimo ūkyje mokslo žinių ir informacinės praktikos sklaida“.

Aptarkime obelų rauplių sukėlėjo askosporų formavimosi stadijas. Žalio kūgio tarpsniu jos bręsta lėtai, nes dažniausiai būna vėsu. Jų brendimas suintensyvėja kylant oro temperatūrai, t. y. nuo žiedpupurių iki pirmųjų vainiklapių kritimo. Paskutinė askosporų brendimo stadija trunka apie dvi savaites po vaisių kritimo birželį, kai jos galutinai išsvaidomos. Toliau obelų rauplės plinta konidijomis.

Naudota obelų purškimo schema