Kovo 28 d., ketvirtadienis | 24

Atvirai ir aiškiai. #2 apie žiemkenčius ir pavasarinę sėją, dirvožemį, tręšimą ir augalų apsaugą

Pavasaris beldžiasi į laukus. Vieni ūkininkai skuba į žiemkenčių laukus, kiti – darbus nukreipę į vasarinius žemės ūkio augalus. Antrojoje edukacinio projekto „Atvirai ir aiškiai: technologinių klaidų prevencija augalininkystės ūkiuose“ tinklalaidėje aptarėme pavasarinę dirvožemio situaciją žieminių rapsų bei kviečių pasėliuose, pasidalinome įžvalgomis apie tręšimo tendencijas ir augalų apsaugos priemones, skirtas ligoms bei kenkėjams kontroliuoti. Nusikėlėme į 2022 m. rudenį – apžvelgėme klimatines sąlygas, sėjos metu padarytas klaidas, kurios šiuo metu akivaizdžiai matomos žieminių pasėliuose.

Diskutavome apie gamybinį bandymą kėdainiškio Dainiaus Venckaus laukuose (bandymas vykdomas vasarinių miežių, kviečių ir pupų pasėliuose). Aptarėme veisles, beico svarbą, sudėjome akcentus sėkmingai sėjai, apžvelgėme atliktų dirvožemių tyrimų situaciją ir pagal juos sudėliojome startines trąšas ir jų normas.

Savo žiniomis dalijosi „pastiprinta“ projekto komanda: LŽŪKT Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro augalininkystės specialistė Milda Šniukaitė, „Tradecorp“ produktų konsultantė Jūratė Ruminienė, „Rapool-Ring“ atstovybės Baltijos šalyse produkto vadovė, atsakinga už aliejines ir ankštines kultūras Antanina Ušinskienė, „Adama“ produktų plėtros vadovas Baltijos šalims dr. Remigijus Peleckis, UAB „Audrokesta“ pardavimų vadybininkas Jonas Žebrauskas ir LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2023 m. balandis