Balandžio 20 d., šeštadienis | 24

„Ką pasėsi ... 2018“ – „agroverslo Meka“

Kovo 22–24 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Akademija, Kauno r.) vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“. Parodoje dalyvauja daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Sulaukta 24 kompanijų iš užsienio: Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos. „Ši paroda – tai agroverslo Meka, tad būtų nusikaltimas joje nedalyvauti", –parodos atidarymo metu teigė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia gausi šviečiamoji programa: 43 seminarai, du forumai ir viena konferencija apima pačias įvairiausias temas.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), minėdama 25-uosius veiklos metus, tarptautinėje parodoje „Ką pasėsi... 2018“ pristatydama inovacijas, pasirinko pamatinę žemės ūkio temą – tvaraus dirvožemio naudojimas, azoto nuostolių mažinimas. Susidomėjusieji pirmąją parodos dieną apsilankė seminare „Inovacija tvariam ūkiui – azoto nuostolių mažinimas dirvožemyje“. Mokslininkai ir konsultantai apžvelgė šalies dirvožemio būklę, patarė, kaip tvariai ūkininkauti. Pristatyta Lietuvoje dar nenaudota srutų rūgštinimo technologija, skirta mažinti azoto nuostolius, laukus tręšiant skystu mėšlu. Neabejingi dirvožemio išsaugojimo problemoms diskutavo forume „Ar galima suderinti aplinkosaugos technologijų diegimą su pelninga ūkio veikla?“. Dalyvavo žemės ūkio verslo, mokslo ir atsakingų ministerijų atstovai.

Parodos lankytojai taip pat buvo supažindinti su LŽŪKT įgyvendinamais tarptautiniais projektais: „Baltic Slurry Acidification“ (Baltijos srutų rūgštinimas) ir „Suasmenintos viešosios paslaugos remti ir įgyvendinti BŽŪP“ (RECAP).

Paroda – puiki vieta bendradarbiavimo santykiams užmegzti. Siekdami padėti gyvulininkystės ūkiams sėkmingai išlaikyti pusiausvyrą tarp gyvulio produktyvumo, sveikatingumo ir reprodukcijos bei užtikrinti, kad visi svarbūs ūkio procesai veiktų efektyviai ir būtų ekonomiškai naudingi, LŽŪKT ir ŽŪK „Pienas LT“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Tradiciškai gausiausia parodoje žemės ūkio technikos ekspozicija – ji užima 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikūrė 115 įmonių pristatančių trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas. Su gausia ekspozicija lankytojų laukia sodinukų augintojai ir amatininkai.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. kovas