Rugsėjo 16 d., pirmadienis | 24

Konkurse „Naujasis knygnešys 2015“ triumfavo IKMIS kūrėjai

Erika Mankutė
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Rinkodaros skyriaus vadovė
2015-05-22

Sistemą IKMIS pristato Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos IT skyriaus vadovė Ilma Rimkevičienė.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Gegužės 21 d. Vilniuje vyko geriausio lietuviško elektroninio turinio konkurso „Naujasis knygnešys 2015“ finalas, kuriame dėl galimybės atstovauti Lietuvai konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimuose“ (angl. „World Summit Award“, WSA) susirungė 23 komisijos atrinkti geriausi elektroniniai produktai ir elektroninės paslaugos. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba minėtam konkursui pristatė integruotą augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinę sistemą IKMIS.

Web-teksto

Elektroninės paslaugos ir produktai buvo suskirstyti į 8 kategorijas: „e. valdžia ir atviri duomenys“, „e. sveikata ir aplinka“, „e. mokymasis ir mokslas“, „e. pramogos ir gyvenimo būdas“, „e. kultūra ir turizmas“, „e. media ir naujienos“, „e. verslas ir komercija“, „e. įtraukimas ir įgalinimas“. Į finalinį renginį buvo atrinkta po 3 geriausius kiekvienos kategorijos atstovus. Kiekvienas dalyvis turėjo po 2 min. vertintojus įtikinti, kad jų sukurta elektroninė paslauga ar produktas yra geriausias ir vertas Lietuvai atstovauti tarptautiniame konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2015“ (angl. „World Summit Award 2015 – WSA 2015“).

Džiaugiamės, kad IKMIS, varžęsis kategorijoje „e. sveikata ir aplinka“, buvo pripažintas geriausiuoju. Smagu, kai ilgas ir sunkus specialistų darbas įvertinamas ne tik geru žodžiu, bet pripažįstamas nacionaliniu lygmeniu bei suteikta galimybė varžytis ir su pasaulio geriausiais.

IKMIS informacinė sistema pritaikyta Lietuvos žemės ūkio verslo poreikiams, sukurta glaudžiai bendradarbiaujant žemės ūkio konsultantams ir mokslininkams. Informacija ir galimybėmis gali naudotis kiekvienas pageidaujantis, užsiregistravęs į sistemą.

Stebimi pasėliai

Prisijungę prie IKMIS, lankytojai operatyviai informuojami apie kenksmingų organizmų plitimą įvairių žemės ūkio augalų pasėliuose visuose Lietuvos rajonuose. Kas savaitę informaciją į sistemą suveda LŽŪKT rajonų biurų augalininkystės konsultantai, pagal mokslininkų parengtą metodiką stebintys pasėlius augalų vegetacijos metu. Išskirtinumas ir inovatyvumas – kenksmingų organizmų plitimo prognozės, susijusios su meteorologiniais duomenimis ir su tam tikrais kompiuteriniais matematinių skaičiavimų moduliais. Tam tikslui įsigytos ir visoje Lietuvos teritorijoje pastatytos meteorologinės stotelės, kurios fiksuoja ir į sistemą IKMIS teikia pagrindinių žemės ūkio augalų ligų ir kenkėjų pasireiškimo bei plitimo prognozės duomenis.

Informacinėje sistemoje skelbiami augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogai, padedantys greičiau atpažinti ligą ar kenkėją ir lengviau pasirinkti juos naikinančius Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus.

Galimybė mokytis nuotoliniu būdu

Taip pat galima interaktyviu būdu konsultuotis su LŽŪKT specialistais ir rajonų biurų konsultantais dėl integruotos augalų apsaugos metodų taikymo.

Kita svarbi sistemos sritis – ūkininkų, žemės ūkio konsultantų mokymų nuotoliniu būdu internetu sistema, jų akreditacija ir pažymėjimų išdavimas. Informacinėje sistemoje jiems suteikiama galimybė gilinti žinias pagal 8 mokymų programas.

Pageidaujantys dalyvauti mokymuose, gali pasirinkti mokymo būdą: auditorinius mokymus, tiesioginę mokymų transliaciją, elektroninių mokymų vaizdo įrašo peržiūrą, elektroninius mokymus realiu laiku.
Visų mokymų programų dalyviai, išklausę dėstomą medžiagą, gaus kursų baigimo ar akreditacijos pažymėjimus. Sutaupomas laikas ir lėšos, nes mokymuose dalyvauti galima neišvykstant iš namų ar savo darbo vietos.

„Naujojo knygnešio“ konkursai, kuriuos kasmet organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos – tai nacionalinė geriausio lietuviško elektroninio turinio atranka į pasaulinį konkursą „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2015“ (angl. „World Summit Award 2015–WSA 2015“). Šiame prestižiniame Jungtinių Tautų globojamame konkurse dėl globalaus masto pripažinimo rungiasi elektroninių sprendimų kūrėjai iš viso pasaulio – beveik 170 valstybių.