Liepos 14 d., sekmadienis | 24

LŽŪBA 25-eri. UAB „AGRA Corporation“

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija
2017-08-22

UAB „AGRA Corporation“ – tai šiuolaikiška, į ateitį orientuota Lietuvos žemės ūkio įmonė, įsikūrusi Kalnujų kaime, netoli Raseinių. UAB „AGRA Corporation“ – vienas didžiausių šalies grūdinių žemės augalų auginimo ūkių, dirbantis apie 5200 ha dirbamos žemės. Dalis žemės (apie 3200 ha) – nuosava, kitą dalį bendrovė nuomoja pagal ilgalaikes sutartis.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Web-Vizitine-kortele

Bendrovės specializacija – javų auginimas, kurie parduodami vietinėje ir užsienio rinkoje. Per metus užauginama apie 25000–30000 t kviečių, miežių, rapsų ir ankštinių augalų.

Bendrovės vadovai – patyrę savo srities žinovai, kurie dalijasi atsakomybę už įmonėje naudojamą gamybos technologiją, finansus ir administravimą. Daugelis jų – seniai dirbantys bendrovėje.

Web-darbuotojai

UAB „Agra Corporation“ darbuotojai: administratorė A. Ladygienė, agronomas A. Šukauskas, generalinis direktorius A. Rauluškevičius, agronomo padėjėja G. Demenienė, gamybos direktorius T. Beinoras, vyr. buhalterė R. Juškienė, inžinierius S. Medelis

UAB „AGRA Corporation“ dirba 28 nuolatiniai darbuotojai, iš kurių 6 vadovai (pirkimų, pardavimų, gamybos, administravimo ir technikos), 18 – mechanizatorių ir technikos prižiūrėtojų. Bendrovė samdo sezoninius darbuotojus, ypač sėjos ir derliaus nuėmimo laikotarpiu. Sezono metu (nuo gegužės iki spalio) UAB „AGRA Corporation“ nuolat dirba apie 30 darbuotojų. Visi jie – aukštos kvalifikacijos, puikiai išmanantys žemės ūkio darbus. Siekdami sustiprinti žinias, įmonės darbuotojai reguliariai dalyvauja mokymuose, nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose, prekybos mugėse.

Web-technika

Bendrovė naudoja pačią moderniausią techniką, turi savo ir ilgalaikės nuomos pagrindu maždaug 22,000 t talpos džiovyklas ir saugyklas.

Nuo pat įsikūrimo (1992 m.) UAB „AGRA Corporation“ sugebėjo pelningai dirbti – netgi tais metais, kai labai žemai krito žemės ūkio produktų kainos.

Įmonės moto – apgalvoti iš anksto, žvelgti už ribų ir apsvarstyti net ir neįprasčiausius sprendimus.

UAB „AGRA Corporation“ vertina ilgalaikes agrarines technologijas, dėmesį telkia ir į pelno didinimą, ir ilgalaikį dirvožemio bei produktų gerinimą. Tausoja aplinką, skatina žemės ūkio produktų įvairovę, kiek įmanoma mažina betikslį energijos ir cheminių trąšų naudojimą. Naudodami organines trąšas ir augindami želdynus, pavyzdžiui, dobilus, mažina išlaidas chemijai, gerina dirvožemio kokybę ir aplinkos būklę.

Bendrovė, taikydama sėjomainą – taip pat ir pūdyme – labai sumažino chemijos naudojimą. UAB „AGRA Corporation“ dirbama pagal naujausius standartus (minimum tillage technik ir precision farming), taip mažinamos išlaidos ir taupomi ištekliai.

„Mūsų nuomone, žemės ūkio ateitį lems sveiki produktai, užaugę sveikame dirvožemyje. Tokia ateitis įmanoma tik esant harmonijai tarp žemės ūkio ir aplinkos“, – teigia bendrovės atstovai.

Apie bendrovės siekį ūkininkaujant išsaugoti dirvožemį skaitykite „Patirtis: dirvožemis atsilygina kantriausiems“, o vaizdo reportažą žiūrėkite čia.