Birželio 16 d., sekmadienis | 24

Svarbi informacija ūkio subjektams: keičiasi prisijungimas prie TRACES NT

2024-06-10

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos praneša, kad nuo 2024 m. birželio 11 d. prie TRACES NT sistemos bus galima prisijungti tik per dvigubą autentifikaciją.

Prisijungimo metodas bus taikomas visiems TRACES NT sistemos naudotojams – inspektoriams, dirbantiems su sistema, muitinės tarpininkams, operatoriams ir visiems kitiems ūkio subjektams, teikiantiems atsakingoms institucijoms informaciją per TRACES NT sistemą ir kuriantiems CHED-PP dokumentus. Europos Komisija praneša, kad vartotojai nenusistatę dvigubos autentifikacijos po birželio 11 d. nebegalės prisijungti prie TRACES NT sistemos.

Europos Komisija, siekdama užtikrinti papildomą duomenų saugumą, sumažinti neteisėtas veiklas, kai yra nutekinami konfidencialūs duomenys, patobulino prisijungimo sistemą. Prisijungimo metu Jums reikės ne tik įvesti jau naudojamą slaptažodį, bet ir prisijungimui naudoti papildomą priemonę, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Prisijungimo būdų per dvigubą autentifikaciją gali būti įvairių – atsisiųstos programėlės PIN kodu, SMS žinutėmis, QR kodu ir t.t. Sau tinkamą metodą galite išsirinkti plačiau aprašytose instrukcijose anglų kalba.

Kad prisijungimas vyktų sklandžiai, jau dabar ūkio subjektams rekomenduojame pasiruošti pokyčiams ir TRACES NT sistemos profilyje įvesti telefono numerį (jeigu ketinate prisijungimui naudotis SMS žinutėmis) arba telefono pavadinimą (jeigu naudositės programėle), o kad tai padaryti būtų paprasčiau, parengėme instrukcijas lietuvių kalba, kurias rasite čia.

Vakstybinės augalininkystės tarnybos informacija