Balandžio 29 d., pirmadienis | 24

Svarbiausi ūkio darbai balandį

Tai štai kokia ta pavasario įžanga: sunkiai dar pajaučiama, tačiau nė minutei nenutylanti... Gamtoje visos dalys svarbios, nes iš jų dėliojasi spalvinga pavasario mozaika. O kokia darbų dėlionė ūkyje balandį?

Prasidedant darbymečiui ir išriedant technikai į laukus, labai svarbu pasirūpinti technikos tvarkingumu: ar apsaugotos įrenginių judančios dalys, ar atlikta techninės būklės patikra? Nepamirškite ir darbuotojų saugumo. Ar darbuotojai instruktuoti ir apmokyti?

Vertėtų prisiminti ir priešgaisrinės saugos reikalavimus. Balandžio 10 d. Konsultavimo tarnybos centrinėje buveinėje (Stoties g. 5, Akademija, Kėdainių r.) organizuojami mokymai pagal „Įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovų ir atsakingų asmenų, kuriems pavesta kontroliuoti objekto priešgaisrinę būklę ir imtis priemonių priešgaisrinės saugos reikalavimams vykdyti“ priešgaisrinės saugos mokymo programą. Kviečiame dalyvauti.

Užsitęsus žiemiškiems orams, vienas pirmųjų darbų – įvertinti žiemkenčių ir laukų situaciją. Atsinaujinus žiemkenčių vegetacijai ir esant tinkamiems orams bei sąlygoms įvažiuoti į laukus, reikėtų juos patręšti azotinėmis trąšomis. Susiplanuokite vasarojaus sėją ir tolimesnius pasėlių priežiūros darbus.

Ar žinote, kad atlikę dirvožemio tyrimus ir pagal juos parengę tręšimo planą, galite ne tik mažiau išleisti trąšoms ir tuo pačiu gauti didesnį derlių, bet ir padaryti mažiau žalos aplinkai? Spręsti Jums.

Prasidėjus augalų vegetacijai, siekiant sumažinti derliaus nuostolius, rekomenduojame periodiškai stebėti kenksmingus organizmus ir prognozuoti jų plitimą. Kaip tai daryti? Augalininkystės konsultantai padarys už jus.

O jei užsiregistruosite Integruotoje augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinėje sistemoje IKMIS, augalų vegetacijos metu galėsite susipažinti su žaladarių plitimo, jų pažeidimo intensyvumo pagal moksliškai pagrįstas žalingumo ribas rezultatais iš visos Lietuvos. Raiste ir kitos naudingos informacijos. Visos IKMIS paslaugos nemokamos ir prieinamos bet kuriam, turinčiam interneto ryšį.

Siekiantiems geriausių gyvulininkystės ūkio rezultatų, į ūkį mobilia laboratorija atvykę mūsų specialistai nustatys ankstyvą veršingumą ir patars reprodukcijos gerinimo klausimais, ištirs pašarus ir pagal rezultatus sudarys racionus, esant poreikiui, atliks kraujo, šlapimo tyrimus, įvertins gyvulių sveikatingumą. Atsižvelgdami į gautus rezultatus, suteiks profesionalias rekomendacijas.

Informuojame, kad ūkininkams visoje Lietuvoje organizuojami mokymai pagal projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“. Tikslesnę informaciją sužinosite apsilankę svetainėje agroakademija.lt. Taip pat galite mokytis nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS.

Turinčius miško balandžio 26 d. 14 val. kviečiame dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose: sužinosite apie ES paramą, skirtą miškams.

Taip pat privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame dalyvauti Aplinkos ministerijos vykdomame projekte, kurio metu suteikiama nemokama 1–2 val. trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje. Dėl mokymų ir konsultacijų kreipkitės į Konsultavimo tarnybos miškininkystės specialistus. Konsultuokitės ir internetu – užsukite į agroakademija.lt ir specialioje miškininkystės rubrikoje užduokite klausimus.

Primename, kad ketinantys įveisti mišką dar iki balandžio 30 d. gali teikti paraiškas paramai gauti. Be to, nuo balandžio 3 d. renkamos paraiškos pagal priemonę „Investicijos į miškininkystės technologijas“.

Turite klausimų? Kviečiame atvykti į artimiausią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajono biurą ir kartu su konsultantais aptarti Jūsų verslo plėtros galimybes. Pasikeitus Jūsų ūkio poreikiams, konsultantai padės juos įvertinti ir pasiūlys paslaugas, kurios leistų pasiekti naujų tikslų. Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt, 2018 m. balandis