Gegužės 19 d., sekmadienis | 24

Atvirai ir aiškiai. #4 kaip atgaivinti nuo šalnų nukentėjusius pasėlius, tręšimo, augalų apsaugos aktualijos ir drono pagalba prižiūrint pasėlius

Pavasaris persivertė į antrą pusę – darbas darbą veja tiek žieminių, tiek vasarinių žemės ūkio augalų pasėliuose. O pagrindinius jų aptarti susitikome kėdainiškio Dainiaus Venckaus ūkyje, kur vasarinių miežių, kviečių ir pupų pasėliuose įrengtas gamybinis bandymas.

Diskutavome apie gamybiniame bandyme pasėtas vasarinių augalų veisles: aptarėme jų išskirtinumus, sudėjome pagrindinius akcentus augalų mitybos ir augalų apsaugos priemonių naudojimo procesuose. Kalbėjome apie žemės ūkio techniką, padedančią kovoti su piktžolėmis mechaniniu būdu, kaip laiku panaudojant dronus galima išvengti pasėlių priežiūros klaidų. Žinoma, pro akis neprasprūdo ir ilgalaikių šalnų poveikis žieminiams rapsams ir kaip jiems padėti.

Savo įžvalgomis dalijosi projekto „Atvirai ir aiškiai“ komanda: LŽŪKT Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro augalininkystės specialistė Milda Šniukaitė, „Tradecorp“ produktų konsultantė Jūratė Ruminienė, „Rapool-Ring“ atstovybės Baltijos šalyse produkto vadovė, atsakinga už aliejines ir ankštines kultūras, Antanina Ušinskienė, „Adama“ produktų plėtros vadovas Baltijos šalims dr. Remigijus Peleckis, UAB „Audrokesta“ pardavimų vadybininkas Jonas Žebrauskas ir LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2023 m. gegužė