Liepos 24 d., trečiadienis | 24

Ekoschemos palies ir smulkius, ir stambius ūkininkus

Žemdirbiai nekantriai laukia naujienų, susijusių su naująja Bendrąja žemės ūkio politika. Kokios naujovės jų laukia nuo 2023 m. ir kaip joms pasiruošti? Pastaruoju metu netyla diskusijos apie būsimąsias ekoschemas, kurios glaudžiai susijusios su tiesioginėmis išmokomis, ūkininkavimo technologijų pasirinkimu ir kitais svarbiais aspektais.

Spalio 14 d. LR ŽŪM žemdirbiams pristatė galimus ekoschemų variantus, tačiau žemdirbių atstovai pateikė pastebėjimus ir naujų siūlymų. Šiuo metu vyksta aktyvios diskusijos tarp visų suinteresuotųjų šalių. Tikimasi, kad iki metų pabaigos tiek žemdirbiai, tiek LR ŽŪM priims bendrą ir visoms pusėms tinkamą sprendimą.

LŽŪKT žinių klubokomanda į svečius pasikvietė ūkininką, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininką bei Lietuvos žemės ūkio tarybos narį Aušrį Macijauską. Pašnekovas pasidalijo mintimis, kaip ekoschemos palies smulkius ir stambius ūkius, plėtojančius įvairias ūkininkavimo kryptis, bei kokių rezultatų ūkininkai laukia iš diskusijos su LR ŽŪM.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2021 m. lapkritis